Flexiness DonutDisc

Bodlinkatý povrch se skvělým gripem pro tlapku, tvar donutu a jeho jedinečná nestabilita, rovná plocha pro balancování. To vše dělá s donutdiscu skvělý pomocník pro pejsky s postojovou vadou, namáhanými prsty a zápěstím.

Barva
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
1 390 Kč
Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu

Flexiness DonutDisc má tvar plochého nízkého donutu, který je z jedné strany hladký s výbornými protiskluzovými vlastnostmi a z druhé strany pokrytý měkkými bodlinkami. Guma, ze které je vyroben je velice měkká a pružná, což spoluvytváří jedinečné balanční vlastnosti. V základní úrovni nafouknutí (ve kterém vám DonutDisc přijde) pes balancuje na rovné ploše. Bodlinky aktivují receptory na tlapkách, což ovlivňuje aktivitu klenby každého jednotlivého prstu. Po došlapu na střed dochází k průhybu balanční pomůcky podélně na osu polštářků tlapky, což aktivitu klenby ještě zvýší. Toto využíváme ke cvičení s přenosem váhy z centrálního polštářku na polštářky jednotlivých prstů až do stoje na špičkách.

To vše z DonutDiscu tvoří skvělého pomocníka pro psy s namáhanou klenbou prstů a zápěstím (ti, co hodně skáčou), pejsky s hypermobilitou, po úrazech zápěstí, prstů či s postojovou vadou hrudní nebo pánevní končetiny.

Při dofouknutí je efekt rovné plochy došlapu zachován, což je báječné pro psy s postojovou vadou, kteří na rovné ploše lépe drží osu končetiny, ale zvýší se náročnost na mírně pokročilou až pokročilou úroveň. Nestabilita balance probíhá ve všech čtyřech směrech výrazně náročněji než u klasické čočky.

V Dogfitness.cz jej používáme samostatně i v kombinaci s prsy, balančními čočkami i kostmi.

Bezpečnostní tipy

Pokud trenér, terapeut nebo lékař vašeho pejska neindikuje jinak, doporučujeme díky vysoké aktivitě klenby prstů krátké intervalové cvičení, kdy jedna série nepřekročí 30 vteřin. Do tréninkových plánů a sestav zařazovat DonutDisc nejčastěji ob den. Je třeba dát pozor na povrch místa, ze kterého pes na balanční pomůcku nastupuje i sestupuje. Vřele doporučujeme povrch s protiskluzovou úpravou (třeba Evičku), běžné lino, parkety či plovoucí podlaha nejsou vhodné. Většinu cviků provádíme s rozvičeným psem. Po celou dobu cvičení dbáme na správné držení těla.

Rozměry: 40 × 40 × 10 cm

Jméno značky: Flexiness
Kategorie: Flexiness
Záruka: 2 roky