O nás

Hlavním cílem projektu Dogfitness.cz je zvýšit povědomí o důležitosti péče o pohybový aparát psů a prevenci předcházející zranění. Pořádáme vzdělávací semináře, pravidelné tréninky a nejen pomocí Dornovy metody se staráme o psí sportovce. Produkty, které prodáváme pečlivě testujeme jak my, tak naši přátelé z prostředí agility, dogfrisbee, canicrossu a dalších psích sportů. Neméně důležitá je pro nás také podpora lokální výroby s ohledem na životní prostředí. I proto v našem sortimentu najdete spoustu produktů vyrobených v České republice.

Jsme pejskaři, oba. Doma máme tři psy - Sida, Juno a Noxe. Verča je veterinářka, Ondra fotograf psů. V roce 2015 jsme spolu spustili projekt Dogfitness.cz. Verča dornovala, pořádala semináře, víkendovky i tábory. Ondra tvořil webovky a zajišťoval záležitosti kolem provozu, legislativy a rozvoje. Odcházeli od nás spokojení pejskaři, jejichž pejskovi Verča pomohla dornovkou nebo jim nafoukla hlavu novými poznatky na semináři. Velmi často ale odcházeli s potřebou něčeho nového - pejsek potřeboval cvičit na míči, aby správně nasvalil po zranění, nebo bylo potřeba nového postroje, protože ten aktuální nebyl vhodně zvolený. A my jsme vždy říkali: "ano, doporučujeme tento postroj, kup si ho v tam tom obchodě". Podobné to bylo s balančními pomůckami, Back on Track oblečky a tak dále. 

 

profilovka-verca profilovka-anicka profilovka-ondra
Verča Anička Ondra
Paní veterinářka Manažerka chaosu  

Proto jsme se na jaře 2016 rozhodli, že si uděláme vlastní malý e-shop a lidé se vším potřebným budou již odcházet od nás. Nebudou se muset bát, že koupí nevhodný míč nebo nepadnoucí postroj, či Back on Track. Se vším jsme vždy pomohli a pejskaři odcházeli nejen spokojení, ale také dobře vybavení.

Za těch pár let se nám sice množství nabízených produktů rozrostlo, ale pořád se snažíme držet toho, co jsme si řekli na začátku - nebudeme prodávat nic, co bychom nekoupili svým vlastním psům. A úplně ideálně to před začátkem prodeje pořádně otestujeme. Chceme prodávat kvalitní výrobky, ideálně vyrobené v České republice. Samozřejmě to není vždy možné a v takových případech saháme po renomovaných a odzkoušených značkách. Například postroj raději doporučíme drahý a kvalitní, než nějaký levný, který ve výsledku může psovi uškodit a jeho majitele tak bude stát násobně více v následné péči o zraněného psa.

Spolu s množstvím produktů rostl i náš tým. V roce 2019 se k nám přidala Anička. Vystudovala Ochranu zvířat a welfare a kromě toho je tak trošku ekoteroristka a zerowaste maniak. Pomáhá nám vymýšlet nové produkty, testuje je a drží zdvižený prst nad způsobem balení zásilek, tříděním odpadů a tak dále. Jo a abychom nezapomněli - vede v Dogfitness kurzy pozitivní motivace.

 

MVDr. Veronika Gesierichová, Dogfitness.cz
Ondřej Uhlíř, ondra-uhlir.cz

 

PANO_20170815_153249-1