AV CARTILAN Nutri K2+D3

Vyrobeno v ČR
2c44ea8396698de17afef4e00bca3119

AV CARTILAN Nutri K2 + D3 intenzivně vyživuje klouby, chrání a regeneruje kloubní chrupavky, a současně napomáhá správné funkci kostí, šlach a vazů a jejich optimální mineralizaci.

638 Kč
Skladem

AV CARTILAN Nutri K2+D3 pro správný vývoj kostí a maximální výživu kloubní chrupavky. Ocení ho jak štěňátka, tak i senioři. Malým lumpům dodá potřebné látky k růstu a našim věrným parťákům zajistí dostatečnou lubrikaci kloubního pouzdra na další společné procházky.

Podrobné srovnání kloubních doplňků řady AV Cartilan naleznete v e-katalogu ZDE. V případě, že si nejste s výběrem jisti, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám poradíme.

Přípravek je vhodný pro:

  • pro velmi intenzivní výživu kloubů
  • pro předcházení kloubních obtíží u mladých a zdravých psů
  • pro ochranu a regeneraci kloubní chrupavky
  • pro snížení bolestivosti a zlepšení pohyblivosti
  • pro správnou mineralizaci kostí

1 tableta obsahuje:

Množství Látka
500 mg Glukosamin sulfát 2KCI
500 mg Chondroitin sulfát 
50 mg Rybí olej extrakt (Omega-3)
12,5 mcg Vitamín K2 (MK-7)
125 IU Vitamín D3 (cholekalciferol)

Doporučené dávkování:

Hmotnost zvířete  Dlouhodobé užívání Při akutních potížích (prvních 7 dní)
1-10 kg 0,5-1 tbl 1-2 tbl
10-20 kg 1-2 tbl 2-4 tbl
20-40 kg 2-3 tbl 4-6 tbl
více než 40 kg 3-5 tbl 6-10 tbl

Způsob užití:

Tablety se podávají denně přímo do tlamy zvířete nebo smíchané s krmivem. Obsah rybího oleje (omega-3) usnadňuje spontánní příjem.

Pomocné látky:

Mikrokrystalická celulóza, stearan hořečnatý, koloidní oxid křemičitý.

Doba podávání:

Pro dosažení optimálního účinku je vhodné podávat minimálně 2 měsíce. Přípravek je určen pro dlouhodobé užívání.

Uchovávejte dobře uzavřené v původním obalu při teplotě do 25 °C.
Chraňte před mrazem a přímým slunečním zářením. Uchovávejte mimo dosah dětí.
Veterinární přípravek je schválen pod č.: 001-18/C

Obsah balení: 100 tablet

Glukosamin sulfát

je tělu vlastní nízkomolekulární látka, podílející se na výstavbě mezibuněčné hmoty chrupavky nebo je obsažena v synoviální tekutině. Je výchozím substrátem pro syntézu glykosaminoglykanů. Glukosamin je pro své synergické působení nejčastěji kombinován s chondroitin sulfátem a MSM Glukosamin sulfát se získává ze schránek mořských korýšů.

Glukosamin sulfát a Chondroitin sulfát se zařazují mezi SYSADOA (symptomatic slow acting drugs of osteoarthritis) což jsou látky, které pomáhají obnovovat metabolickou rovnováhu v chondrocytech. Při osteoartróze vykazují tyto látky protizánětlivé a analgetické působení srovnatelné s nesteroidními antiflogistiky (NSAID). Účinek se však dostavuje pozvolna během 4-6 týdnů a přetrvává ještě několik týdnů po vysazení. Postrádají typické nežádoucí účinky NSAID a umožňují snížit jejich spotřebu.

Chondroitin sulfát

Chondroitin sulfát je tělu vlastní látka patřící mezi glykosaminoglykany. Přirozeně se váží na proteoglykany, které jsou důležitou stavební součástí mezibuněčné hmoty chrupavek. Silný záporný náboj osmoticky zadržuje vodu, čímž zabezpečuje mechanické a elastické vlastnosti chrupavky. Chondroitinsulfát inhibuje aktivitu enzymů poškozujících chrupavku, stimuluje biosyntézu v chrupavce a zlepšuje mechanicko-elastické vlastnosti chrupavky. Podporuje tvorbu proteoglykanů a kolagenu II typu v chondrocytech a syntézu hyaluronátu v synoviálních buňkách.
Nejčastěji se získává z hovězích nebo vepřových chrupavek

Chondroitin sulfát patří mezi pomalu působící léky při osteoartróze. Při dlouhodobém užívání má příznivé účinky proti bolesti a zánětu, které obvykle doprovázejí artrózu kloubů. Jeho účinek se projeví po 4–6 týdnech pravidelného užívání a i po vysazení obvykle přetrvává ještě nějakou dobu. Je prokázané, že chondroitin sulfát zřejmě dokáže zastavit ztrátu kloubní chrupavky, ke které dochází při artróze.

Vitamín D3 - Cholekalciferol

Primární funkcí vitamínu D je zvýšit plazmatickou koncentraci vápníku a fosforu a tím podporovat správnou mineralizaci kostí, ale i další tělesné funkce. Vitamín D není důležitý pouze pro mineralizaci a správný růst kostí, ale má mnoho dalších funkcí v regulaci příštítných tělísek, v imunitním systému, v kůži, v metabolismu cizorodých chemických látek a v buněčném vývoji a diferenciaci buněk. Vitamín D zvyšuje plazmatickou koncentraci vápníku a fosforu stimulací specifické iontové pumpy ve střevě, kostech a ledvinách. Tyto zdroje poskytují dostatečnou zásobu vápníku a fosforu, které umožní vitamínu D zvýšit plazmatické koncentrace na úroveň potřebnou pro normální mineralizaci kostí.

Vitamín K2 – MK7

Vitamín K2 patří do skupiny vitamínů K rozpustných tucích a má několik podtypů, které se obvykle rozdělují podle délky postranního isoprenoidního řetězce – vitamín K2 s krátkým řetězcem (zástupce MK-4) a s dlouhým řetězcem (MK-7, MK-8 a MK-9)
Vitamín K2 MK7 (menachinon) má zásadní vliv na hospodaření vápníku v organismu. Vychytává vápník z extracelulárního prostoru a váže jej zpět do kostí, čímž brání usazování vápníku v cévách. Vitamín K2 je nezbytný v procesu mineralizace kostí a buněčného růstu, proto je potřebný pro udržení normální struktury kostí. Vitamín K2 umožňuje syntézu osteokalcinu z osteoblastů, který se podílí na mineralizaci kostí, výstavbě kostí a zubů

Jméno značky: AlterVet
Kategorie: AlterVet
Hmotnost: 0.2 kg